+48 886 039 635

Po co analiza przed rozwodem?

Rozwód od strony prawnej

Jeżeli nie zostanie przeprowadzona dokładna analiza sytuacji rodzinnej oraz motywów działania zainteresowanego to może się okazać, że prowadzimy spór bez powodu tylko dlatego, że strona ma błędne przeświadczenie, że tak trzeba, że to jest w jej interesie. Jeżeli nie poznamy motywów Klienta to zamiast pomóc możemy przyczynić się do generowania kosztów i „wojny o noże i widelce” mimo, że nie ma ku temu żadnych racjonalnych przesłanek.

Dlatego uważamy, że punktem wyjścia jest rozmowa pozwalająca na ocenę świadomości praw i obowiązków związanych z rozwodem oraz konsekwencji walki o potencjalne punkty sporne. Pozwala to na pogłębioną analizę sytuacji, daje Klientowi informacje w oparciu, o które może świadomie podjąć decyzję o co i po co walczy oraz dlaczego ustępuje w określonych kwestiach.

Prawnik tłumaczy i wyjaśnia zawiłości procesu rozwodowego poznając jedocześnie sytuację osoby zwracającej się o pomoc, a ona w miarę zyskiwania wiedzy coraz bardziej świadomie może podejmować niezwykle doniosłe decyzje dotyczące sposobu zakończenia nieudanego małżeństwa.

Mariusz Sawicki

Mariusz Sawicki

Radca prawny, założyciel Kancelarii Radców Prawnych „Sawicki i Wspólnicy”. Propagator koncepcji maksymalnej ochrony dzieci zarówno w okresie rozpadu małżeństwa rodziców jak i w okresie późniejszym.

Życiowego partnera można zmienić, ale rodzicami pozostaje się zawsze. Właśnie dlatego już na etapie rozwodu warto zadbać o przyszłość dzieci z tego związku.

Należy pamiętać, że jeżeli nastawiasz się na walkę, to druga strona prawdopodobnie odpłaci Ci pięknym za nadobne. Dochodzi wtedy do sytuacji wet za wet, cios za cios…